Історія

Український Євангелічний Альянс є частиною всесвітнього руху, початок якому було покладено в 1846 році в Лондоні, де зустрілися християни з 10 країн для створення, за їх словами, «організації, що виражатиме єдність посеред окремих християн, що належать до різних церков». Так був заснований Європейський Євангелічний Альянс, який розповсюдив свій вплив і на інші континенти. А вже у 1951 році був створений Всесвітній Євангелічний Альянс, до якого увійшли представники 21 країни.

Сьогодні Євангелічний Альянс – динамічний глобальний рух з 165-річною історією, заснований на християнських цінностях і традиціях. До нього входять національні Альянси 129 країн світу, він об’єднує 2 млн. церков, 600 млн. віруючих та більше 100 міжнародних організацій в усьому світі.

Україна долучилася до Всесвітнього Євангелічного Альянсу у 2003 році. Тоді в Одесі на базі Християнського гуманітарно-економічного університету(ХГЕУ) було створено Одеський Євангелічний Альянс.

11 березня 2010 року на базі Євангелічного Альянсу м. Одеса за дорученням Німецького Євангелічного Альянсу, який курує альянси країн СНД, був створений Український Євангелічний Альянс, який на сьогодні має представництва в Одеській, Житомирській, Донецькій, Волинській областях та в Києві. Керівником обрано академіка, ректора ХГЕУ, доктора економічних наук – Ростислава Крижановського, генеральним секретарем – голову Спілки християнських письменників України, пастора і письменника Костянтина Шаповалова.

На жаль Ростислав Олександрович Крижановський героїчно загинув 24 липня 2014 року в с. Затока Білгород-Дністровського р-ну Одеської обл., рятуючи потопаючу дитину. Дівчинку вдалося врятувати, проте сам він не вижив – зупинилося серце.

На ІV Конференції УЄА, що проходила у Києві 14 лютого 2016 року, головою Альянсу було обрано Валерія Решетинського, єпископа об'єднання «Українська місіонерська церква», кандидата технічних наук. Також на IV Конференції УЄА Альянс набув статусу «національного».