Результати ll щорічної конференції Українського Євангелічного Альянсу

20 березня 2013 року в Києві пройшла II щорічна конференція Українського Євангелічного Альянсу (УЄА). Спікером конференції став офіційний представник Німецького Євангелічного Альянсу, уповноважений по Східній Європі Ульріх Матерне. Також на заході були присутні представники близько двадцяти об’єднань, місій та  церков із різних областей України, серед яких: Голова УЄА Ростислав Крижанівський, єпископ Об’єднаної Евангельської Церкви Живого Бога Сергій Балюк, єпископ ДУХЦ «Царство Боже» в Україні Олександр Рудинець, єпископ Віктор Сливка, секретар Братства незалежних церков Петро Балацький, представник Сербського Євангелічного Альянсу Стефан Гачина та інші.

ll-konferenciya-kiev big

Один із найочікуваніших гостей конференції Ульріх Матерне під час свого виступу ознайомив зібрання з цікавими історичними подробицями формування Всесвітнього Євангелічного Альянсу (ВЄА). На думку доповідача, досвід перших членів ВЄА мав би стати взірцевим для українських християн у єднанні.

- У 1846 році в Лондоні зібралося близько тисячі християн із 50-ти різних деномінацій та 15 країн світу. Протягом двох тижнів ці абсолютно різні люди разом молились, читали Біблію, спілкувались. То був особливий історичний час: відбувалось духовне пробудження, виникали нові недержавні громади, та разом з тим християни публічно сварились і критикували одне одного. Головними результатами першої конференції ВЄА стало припинення публічних сварок. Було сформульовано єдині для всіх основи віри, базове віровчення, що об’єднує всіх християн. А також було вирішено проводити спільну молитовну діяльність. З того часу і до наших днів кожний перший тиждень нового року відбувається спільна молитва членів ВЄА. Залишається питання: як ви маєте використовувати і розвивати цей досвід в Україні? - говорить Матерне.

Головний акцент у своєму слові пан Ульріх зробив на необхідності єдності серед християн. Матерне зазначив, що для Бога наші конфесійні розбіжності є нісенітницею, адже всі, хто вірує в Ісуса, мають життя вічне. Різноманітність у Церкві Христовій є природнім фактом, проте в цій різноманітності ми повинні вміти співпрацювати, доповнювати і любити одне одного. Саме це, за визначенням доповідача, і є єдністю.

- У сімнадцятому розділі Євангелія від Івана ми читаємо молитву Ісуса за Своїх учнів. Перед Ним уже дорога на хрест, а учні мають залишитися самі. У цій молитві є одне особливе прохання, яке Господь повторює аж чотири рази: «щоб вони одно були». Він прагне єдності серед учнів, єдності не для сили, не для влади… Мова йде про істинність віри! Немає нічого, що робить християнство більш безсилим, ніж внутрішні суперечки. Вони не лише віру нашу ставлять під сумнів, але й те, що Бог зробив для нас через Ісуса: «щоб були досконалі в одно, щоб пізнав світ, що послав Мене Ти» (Ів. 17:23), - сказав Ульріх Матерне.

На завершення свого виступу пан Матерне нагадав усім присутнім, чим на сьогодні є ВЄА і над чим ми, як члени цього руху, маємо спільно працювати:

- Альянс – це рух спільноти. Це рух спілкування. Альянс – це рух молитовний. Це рух за Біблію: разом читати, разом обговорювати, навіть при різному погляді. Альянс – це рух євангелізаційний: разом бути свідками Євангелія.

Голова Українського Євангелічного Альянсу Ростислав Крижанівський, взявши слово, додав, що заперечувати нашу єдність як християн – це значить суперечити повелінню Самого Христа (Ів. 17:21-22). Учням Христа, які були абсолютно різними за соціальним положенням, освітою і поглядами, це не завадило бути єдиними.

В одному дусі з попередніми спікерами виступив єпископ Ростислав Рудинець:

- Ми повинні виділити час для того, щоб будувати взаємини добра, любові, єдності. Побути разом, потерпіти одне одного, знайти спільну площину, виробити точки зору на певні проблеми в нашому суспільстві, а потім разом реагувати на них.

Під час конференції Генеральний секретар УЄА Костянтин Шаповалов озвучив намір запрошувати на конференції Альянсу відомих українських зірок, музикантів та співаків. Дебютним у цьому починанні став візит Заслуженої артистки України, скрипальки, яку називають «українською Паганіні», Богдани Півненко. Гості отримали чудову можливість насолодитися віртуозною грою виконавиці світового рівня.

IMG 07342

Альянс заснував номінацію «Пісня року в українському християнстві - 2012». Нагороду за пісню «Сонце правди» було вручено композитору, автору текстів, члену групи прославлення київської церкви «Ранкова Зірка» Івану Костенко. Генеральний секретар УЄА висловив побажання, щоб наступного року на конкурс було представлено більше якісних християнських пісень, гідних стати духовним гімном країни.

На завершення II конференції УЄА Костянтин Шаповалов розповів про ряд нових заходів, які СХПУ, будучи членом Альянсу, планує реалізувати вже в цьому році. Серед них – конкурси на кращу християнську книгу та краще християнське видавництво року, а також проведення Всеукраїнського фестивалю християнського кіно. Генеральний секретар УЄА висловив сподівання, що до втілення цих планів долучиться якнайбільше церков, а озвучені заходи посприяють єднанню християн України.

IMG 0030

Прославлення

 

IMG 0051

 

IMG 0191

Костянтин Шаповалов, Генеральний секретар УЄА, Голова СХПУ

 

IMG 0807

Ульріх Матерне, офіційний представник Німецького Євангелічного Альянсу, уповноважений по Східній Європі

 

IMG 0878

Ростислав Крижановський, Голова УЄА 

 

IMG 0922

Олександр Рудинець, єпископ ДУХЦ «Царство Боже» в Україні 

 

IMG 0274 

Іван Костенко, володар нагороди “Пісня року в українському християнстві - 2012”, композитор, автор текстів

 

IMG 0949

Богдана Півненко, Заслужена артистка України, скрипалька, яку називають «українською Паганіні» 

IMG 0963

Богдана Півненко, Заслужена артистка України, скрипалька

 

IMG 1074

Костянтин Шаповалов, Ульріх Матерне, Ростислав Крижановський

Павло Антоник з дружиною, Павло Демидченко, Сергій Балюк, Світлана Шаповалова, Олександр Микулін, Олександр Рудинець, Володимир Шпак, Костянтин Воропаєв