І З’їзд Українського Євангелічного Альянсу

14 березня 2012 року в Києві пройшов І З’їзд Українського Євангелічного Альянсу (УЄА), на якому були окреслені основні цілі та завдання руху. Голова Альянсу - академік, ректор ХГЕУ, доктор економічних наук  Ростислав КРИЖАНОВСЬКИЙ представив Євангелічний Альянс та ознайомив із принципами та напрямками його діяльності.

У своїй промові Голова УЄА наголосив, що Господь, передбачивши розділення між Своїми учнями, неодноразово закликав до єднання:

- Для нас Зіркою, що вказує шлях, Ранковою Зіркою є Ісус Христос. Він сказав: «…щоб були всі одно» (Ів. 17:21). І ми повинні виконати цю заповідь, щоб, дивлячись на нас, весь світ увірував у Нього.

Саме виконання настанови Ісуса Христа про єднання християн є незмінною метою і баченням Альянсу, починаючи з 1846 року, коли в Лондоні відбувся його 1-й з’їзд. На сьогодні Світовий Євангелічний Альянс має представництва у 129 країнах, об’єднує 200 млн. церков, 600 млн. віруючих у всьому світі і має офіційний статус радника при ООН на рівні з Ватиканом і Православним Вселенським Патріархатом.

Україна долучилася до Світового Євангелічного Альянсу в 2003 році. Тоді в Одесі на базі Християнського гуманітарно-економічного університету було створено Одеський Євангелічний Альянс. А в 2010 році з’явився і був зареєстрований Український Євангелічний Альянс, який на сьогодні має представництва в Одеській, Житомирській, Донецькій областях та в м. Києві.

Для структури Євангелічного Альянсу характерна демократичність та автономність його членів один щодо одного.

- Євангелічний Альянс – це не надцерковна структура, у нас усі деномінації і церкви рівні між собою, — наголосив голова Одеського ЄА Валерій ЗЛЕНСЬКИЙ.

У цьому ж руслі висловився Генеральний секретар УЄА, Голова СХПУ, пастор і письменник Костянтин ШАПОВАЛОВ. Він зазначив, що Євангелічний Альянс не є виключно протестантським рухом, оскільки в Європі до його складу входять лютерани і католики, але всіх об’єднує проповідь Христа.

Основні цілі Українського Альянсу збігаються з цілями Альянсу Світового: проведення спільних молитов, євангелізації, соціальна робота, доброчинність та захист прав і релігійної свободи людини. Наряду з наведеними завданнями Світовий Альянс активно виступає проти гонінь на християн, відстоюючи їх права і свободи, веде боротьбу зі СНІДом, надає економічну та миротворчу допомогу.

І З’їзд Українського Євангелічного Альянсу відвідали та виступили з короткими проповідями єпископ  Божої Церкви України Віталій ВОЗНЮК та єпископ Об’єднаної Християнської Євангельської Церкви Живого Бога Сергій БАЛЮК.

Проповідь єпископа Віталія Вознюка

Проповідь єпископа Сергія Балюка

IMG 4835

IMG 4799

IMG 4644

IMG 4391

Ростислав Крижановський, Голова Українського Євангелічного Альянсу, академік, ректор ХГЕУ, доктор економічних наук

 

IMG 4465

Костянтин Шаповалов, генеральний секретар УЄА, Голова СХПУ, пастор і письменник

 

IMG 4492

Віталій Вознюк, єпископ Божої Церкви України  

 

IMG 4611

Сергій Балюк, єпископ Об'єднаної Християнської Євангельської Церкви Живого Бога

 

IMG 4765

 Олександр Рудинець, єпископ Духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні