У Нідерландах пройшла Генеральна асамблея Європейського Євангелічного Альянсу

Цього року на Генеральній асамблеї Європейського Євангелічного Альянсу (ЄЄА) Україна була представлена офіційною делегацією. Генеральний секретар Українського ЄА Костянтин Шаповалов з дружиною відвідали конференцію, яка пройшла в голландському місті Штадсканал 7-11 жовтня 2013 року.

Референти з багатьох країн Європи висвітлювали кризову ситуацію в різних сферах суспільства, намагаючись знайти відповідь на запитання, заявлене в темі конференції: «Європа – судний день чи робота в процесі?»

«Європа в кризі – знову! Все ж криза не є чимось новим для європейського християнства. У той час як ми зіткнулися з економічною, політичною, соціальною, екологічною, релігійною кризою сьогоднішньої Європи, було б добре згадати віру і стійкість попередніх поколінь послідовників Христа. Разом із тим ми повинні бачити в кризовій ситуації можливості, що лежать попереду», - говорить у своїй доповіді Джим Меморі.

Своє бачення ситуації висловив також Ян Веселз, Президент ЄА Нідерландів, який провів 18 років на місіонерському полі в Африці і повернувся в Європу в 2010 році. На прикладі Неємії, який відбудував стіну Єрусалима, він поділився думками про те, як християни Європи повинні діяти під час кризи. У той же час Ян Веселз зазначив, що, коли він їхав у Ботсвану (Африка) він був європейським місіонером, а коли повертався, місцеві пастори у зв’язку з ситуацією в європейському християнстві благословили його бути африканським місіонером у Європі.

Окрім лекцій та проповідей, Генеральна асамблея включала в себе також обговорення у групах актуальних для Європи питань, спільні молитви, братнє спілкування й обмін досвідом. У програмі були розглянуті не лише спільні для Європи питання, а й інформація про ситуацію в національних альянсах. Зокрема своїми свідченнями поділилися представники альянсів Ірландії, Греції, Іспанії, Англії та ін.

Український Європейський Альянс розповів про досвід служіння суспільству, творчим людям та інтелігенції, зокрема про кінофестиваль «Світло», що пройшов напередодні у вересні цього року.

Завершилася Генеральна асамблея ЄЄА спільним прийняттям Вечері Господньої всіма делегатами.

IMG 6920

Томас Бухер Генеральний секретар ЕЕА

Томас Бухер, Генеральний секретар ЄЄА

IMG 6923

Ян Веселз президент ЕА Нідерландів

Ян Веселз, Президент ЄА Нідерландів

IMG 6951