Відбулася Богословсько-просвітницька конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Русі-України

Представники різних християнських конфесій зібралися разом 9 серпня у Київському міському будинку вчителя, щоб відсвяткувати 1025-річчя хрещення Русі-України.

Ініціатором цього свята став Український Євангелічний Альянс.

1025let-konferenciya-dom-ychitalya

Богословсько-просвітницьку конференцію та святковий концерт, присвячений визначній даті, відкрив Генеральний секретар Українського Євангелічного Альянсу - Костянтин Шаповалов. Спільна молитва та прославлення Бога академічним чоловічим квартетом Апостольської Православної Церкви передували виступам доповідачів конференції.

«Русь була хрещена у воді, але не була хрещена в Дусі», - цією цитатою Володимира Соловйова розпочав свою доповідь митрополит АПЦ в Україні, доктор богослов’я, Віктор Веряскін. «В ці дні ми з вами святкуємо не дату, не подію, а сутність цієї події. Хрещення – це персональна посвята окремо взятої особистості, обіцянка Богові жити по добрій совісті у Його волі», - заявив митрополит. «Хрещення діє лише тоді, коли воно відбувається після звершеного духовного акту – покаяння, прийняття Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем. Сам по собі обряд не спасає, а спасає людину лише віра в Ісуса Христа», - ствердив священик на завершення своєї доповіді.

Єпископ Об’єднаної Євангельскої Церкви Живого Бога, почесний доктор богослов’я Сергій Балюк продовжив думку Віктора Веряскіна: «Хрещення спрямоване на возз’єднання людини з Богом. Цього надзвичайно потребує сучасне суспільство, що відкинуло абсолютну істину. Бог дав людям справжню свободу, а свободу потрібно відстоювати. Ми, як християни, маємо захищати свободу, протистояти проникненню і узаконенню гріха в різних сферах суспільства».

Максим Крупський, керівник відділу зовнішніх зв’язків Української уніонної конференції Церкви Адвентистів сьомого дня, у доповіді на тему «Роль біблійного вчення в усвідомленні історичного та духовного значення хрещення Русі» заявив, що народ має бути підготовленим до хрещення просвітництвом через Євангелію і що Біблія має стати світильником та вчителем для кожного українця.

Наступним доповідачем став ректор Гуманітарно-теологічного інституту ХГЕУ, доктор служіння, професор Петро Павлюк. Зазначивши факти відчутного позитивного впливу християнства на різні сфери життя Русі-України, спікер поставив перед аудиторією запитання: «Чому Володимирове хрещення не дало тих плодів, які мали б бути? Чому, маючи таку багатющу духовну спадщину, ми залишаємося такими вбогими?». «Тому що нам потрібне як свідоме занурення у воду, так і усвідомлене занурення в віру», - підсумував Петро Павлюк.

«Руси-українці народжені бути Христовими», - так називалася доповідь виконавчого секретаря Всеукраїнської Християнської Асамблеї та Української Міжцерковної Ради Сергія Убогова. Зобразивши ментальний портрет українця з його типовими позитивними рисами, що цілком відповідають благочестивому християнському характеру, Сергій Убогов запевнив, що всі негативні риси національної вдачі були сформовані під впливом залишків язичництва. Доповідач закликав всіх учасників конференції розвивати позитивні національні риси – щирість, відвертість, співчутливість, пошану до батьків та людей та ін. і працювати над викоріненням негативних рис національного характеру.

Святковий концерт після Богословсько-просвітницької конференції відкрила музична група церкви «Ранкова зірка» піснею «Сонце правди», яка стала «Піснею року в українському християнстві - 2012». Члени Спілки християнських письменників України поетеса Олена Несміян та поет Віталій Бондарчук декламували свої вірші, які гаряче сприймалися вдячною аудиторією.

В цей день своїми яскравими вокальними талантами славили Бога фіналістка всеукраїнського конкурсу «Євробачення» Іванна, учасниця численних міжнародних та національних конкурсів Аніта Гезо, ведуча радіопередач Стелла Красовська та бренд-войс радіо “Емануїл” Сергій Манєк та Юлія Демидович.

Богословсько-просвітницька конференція, присвячена 1025-річчю хрещення Русі-України завершилася прославленням та спільною молитвою за Україну.

Akademichnuj  kvartet APC

Академічний чоловічий квартет Апостольської Православної Церкви

Viktor Veriaskin

Віктор Веряскін, митрополит Апостольської Православної Церкви в Україні, доктор богослов’я

 Sergij Baliuk

Сергій Балюк, єпископ Об’єднаної Євангельскої Церкви Живого Бога, почесний доктор богослов’я 

 Maksym Krypskij

Максим Крупський, керівник відділу зовнішніх зв’язків Української уніонної конференції Церкви Адвентистів сьомого дня

 Petro Pavliuk

Петро Павлюк, ректор Гуманітарно-теологічного інституту ХГЕУ, доктор служіння, професор 

Sergij Ybogov

Сергій Убогов, виконавчий секретар Всеукраїнської Християнської Асамблеї та Української Міжцерковної Ради 

Olena Nesmian

Олена Несміян, поетеса, член Спілки християнських письменників України

Bondarchuk Vitalij

Віталій Бондарчук, поет, член Спілки християнських письменників України

Ivanna

Іванна, фіналістка всеукраїнського конкурсу «Євробачення» 

Anita Gezo

Аніта Гезо, учасниця численних міжнародних та національних конкурсів 

Stella Krasovska

Стелла Красовська, спївачка, ведуча радіопередач 

Sergij Maniek Uliya Demydovych

Сергій Манєк, бренд-войс радіо “Емануїл”  та Юлія Демидович

Kostiantyn Shopovalov Larysa Kotliakova

Ведучі заходу: Костянтин Шаповалов, Генеральний секретар УЕА та Лариса Котлякова, пресвітер церкви "Ранкова Зірка"