Українська делегація взяла участь у 118 Конференції Німецького Євангелічного Альянсу

За більш ніж столітньою традицією християни з різних куточків Німеччини та світу зібралися на конференцію у Бад-Бланкенбурзі – офіційній резиденції Німецького Євангелічного Альянсу. Протягом 5 днів з 31 липня по 4 серпня 2013 року представники різних конфесій молилися разом, читали Біблію, прославляли Бога.

IMG 3755

Формат конференції – ранкове та вечірнє служіння, а також щоденні семінари, концертні програми, театральні виступи, акції, служіння для молоді. Тема цьогорічної конференція – "Свобода". Проповідники та референти з різних церков Німеччини говорили про те, що для нас означає свобода у Христі, від чого і для чого Він звільнив нас. Конференцію відвідали представники німецького парламенту. Вона транслювалася на німецькому телебаченні та радіо.

2013-07-31

Рух Євангелічного Альянсу зародився більше 150 років тому. Перша конференція пройшла у 1846 році у Лондоні. Тоді між християнами протестантських конфесій були дуже напружені відносини, їх публічні сварки та критика один одного часто висвітлювалися на шпальтах газет. Щоб зупинити цю негативну тенденцію, християни з 11 країн зібралися і провели близько 2-х тижнів разом, вирішуючи ці питання. Тоді конференцію відвідало близько 1000 учасників, які представляли 52 церковні об’єднання та групи. В результаті конференції її учасники відмовилися від публічних претензій і вирішили, що є речі, які вони можуть робити разом, а саме: проводити спільні молитви, євангелізації, соціальну роботу, збиратися разом і читати Біблію.

IMG 6354

Ці постулати і до сьогодні є основою Всесвітнього Євангелічного Альянсу. За цей час до нього увійшли 129 країн. Німецький Євангелічний Альянс є одним із найбільших в Європі, до його обов'язків входить налагодження взаємовідносин з країнами пострадянського простору та допомога розвитку Альянсів в них. Цього року конференцію у Бад-Бланкенбурзі відвідали делегації з України, Росії, Білорусії, а також представники з Люксембургу, Австрії, Швеції, Бразилії.

Під час конференції пройшла офіційна зустріч керівництва Німецького та Українського Альянсів, на якій обговорювали роботу Альянсів, напрямки розвитку та можливості співпраці. Генеральний Секретар УЄА Костянтин Шаповалов розповів про заплановані на 9 серпня цього року Богословсько-просвітницьку конференцію та концерт з нагоди 1025-річчя хрещення Русі-України, а також про Перший всеукраїнський кінофестиваль "Світло", що проходитиме 26-28 вересня у Києві.

IMG 4011Наприкінці конференції Генеральний секретар НЕА Хартмут Штеб анонсував тему наступної 119 конференції, запланованої на 30 липня – 3 серпня 2014 року. Він розповів, що за основу будуть взяті біблійні тексти книги Буття про Йосипа та його сім’ю.