Інтерв’ю з представником Німецького Євангелічного Альянсу Ульріхом Матерне

20 березня у Києві відбулася конференція Українського Євангелічного Альянсу. Делегати з’їхалися з усієї України. Узяти участь у конференції приїхав представник Німецького Євангелічного Альянсу, уповноважений по Східній Європі, Ульріх Матерне. В інтерв’ю він поділився враженнями від побаченого.

- Пане Матерне, які ваші враження від конференції?

- Я отримав багато нових вражень. Насамперед для мене було вражаючим те, що так багато людей приїхало, багато представників різних церков. Прекрасною була музика. І особливо цікавим для мене було те, що Український Альянс розвинув міцні стосунки з цілим прошарком людей мистецького та інтелігентного напрямку.

- Скажіть кілька слів про Альянс, як про рух загалом. Що це за рух?

- Альянс – це насамперед християнський рух. Варто сказати, що це найстаріший рух, найстаріше об’єднання християнських церков. Час його існування вже більше 150 років. У 1846 році відбулася засновницька конференція у Лондоні. ЇЇ головною темою стало питання єдності, питання єдності християн у Тілі Христовому і єдності з Христом. Це, власне, базова основа, від якої відштовхуються праця і служіння Євангелічного Альянсу. Також варто сказати, що з самого початку Євангелічний Альянс є молитовним рухом. Це означає, що християни різних церков, різних християнських конфесій зустрічаються для спільної молитви. Це один із наслідків тієї історичної першої конференції. Також варто додати ще три речі. Альянс – це є рух за Біблію. Християни разом читають Писання, обговорюють, обмінюються думками. І Євангелічний Альянс – це так само об’єднання заради євангелізації. Коли Ісус молиться про єдність Своїх учнів, Він говорить, щоб світ увірував. Отже, закликати людей до покаяння є також працею і служінням Альянсу. І від самого початку Євангелічний Альянс розглядав питання важливі для суспільства, політичні і соціальні питання. Наприклад, із самого початку, значимим питанням було питання релігійних свобод.

- Ви були при зародженні цього руху в Україні? Як це відбувалось?

- Контакти Німецького Євангелічного Альянсу й України вже тривають близько 15 років. Почалося з двох людей з Одеси. Вони взяли участь у конференції Німецького Євангелічного Альянсу і запросили нас до Одеси. Там ми ділилися нашими думками про єдність. Потім були розмови і спілкування в Києві. Ми спілкувалися з представниками різних церковних об’єднань. Тоді це не послужило початком роботи внутрішнього Українського Альянсу, але, як ми бачили сьогодні, Євангелічний Альянс таки почав свою роботу через деякий час, і він пішов своїм шляхом. І я неабияк радію з цього.

- Які були складнощі тоді, при зародженні Альянсу, і зараз у його роботі?

- Я б не назвав це труднощами. Я б сказав, що Альянс має завдання. Наприклад, одним із завдань Альянсу в Україні, який розвивається, є задіяти до роботи Альянсу представників великих традиційних церков. Але це те, що має ще вирости в роботі Альянсу. Тут потрібні численні перемовини, і так само є потреба в тому, щоб виросло розуміння потреби одне в одному. Що привернуло мою увагу, так це налагодження контактів із людьми мистецтва, письменниками, інтелігенцією. Мені здається, що це щось зовсім особливе в Українському Альянсі, що я раніше не зустрічав.

- Можливо є якісь особливі риси саме Українського Альянсу?

- Спів і музика – це особливо позитивне, що мене радує.

- Дякую Вам. Можливо, у Вас є якісь побажання для Українського Євангелічного Альянсу?

- Я бажав би, щоб далі розвивалась робота. Я вже говорив про завдання, особливо, що стосується розвитку зв’язків із представниками різних церков і конфесій. Тому я з нетерпінням чекаю, як справа буде розвиватися далі.

 

ulrix intervu