Шаповалов Костянтин провів прес-конференцію присвячену номінації "Людина року в українському християнстві 2012"

20 лютого на конференції в УНІАН були оголошені результати голосування у номінації «Людина року в українському християнстві 2012». Переможцем став Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

 

Як відомо, дана номінація заснована Спілкою християнських письменників України (СХПУ) і проводиться щорічно. У голосуванні приймають участь виключно голови християнських конфесій та об’єднань, а також християнські видавництва.

Mitropolit-Volodimir

За словами Голови Спілки християнських письменників України, за нинішнього переможця свої голоси віддали Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, Митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, Голова Релігійного Центру «Божа Церква України» Віталій Вознюк, СХПУ та ще кілька об’єднань і видавництв.

ІІ місце з відривом лише у 2 бали отримав Олександр Заєць – голова правління ГО «Інститут релігійної свободи». І вже другий рік поспіль ІІІ місце займає Ростислав Крижановський – академік УЕАН, ректор ХГЕУ, доктор економічних наук, професор, член Духовної ради християнських конфесій Одеської області.

Приз "Людина року в українському християнстві 2012"Приз та особливий подарунок – картину свого авторства Констянтин Шаповалов, Голова СХПУ вручив представнику Митрополита Володимира архімандриту Лонгину (Чернуха), головному редактору «Церковної православної газети». Виражаючи слова вдячності, архімандрит Лонгин відмітив: «Для православних християн нагорода є не просто визнанням певної спільноти, але, перш за все, певною відповідальністю перед Богом, перед своїми співбратами. Сьогодні ми бачимо, що ця нагорода виходить за межі Української Православної Церкви, і нам дуже приємно, що Митрополита Володимира шанують представники інших конфесій».

IMG 0437Розповідаючи про духовний доробок Митрополита, архімандрит відмітив миротворчу роль та молитовну підтримку Блаженнійшого, його активну соціальну і громадську діяльність: «Ми просто дивуємося тому, на скільки у нього вистачає сил і здійснювати богослужіння, і молитися, і разом з тим, зустрічатися з різноманітними людьми серед яких політики, представники інших конфесій, суспільні та релігійні діячі, представники інших держав, посли. І завжди у Блаженнійшого Митрополита знайдеться добре слово, слово благословення на всі добрі справи». Також Митрополит Володимир є чудовим проповідником. Праці, що вийшли з під його пера, видані на сьогодні багатотомним виданням.

Відповідаючи на запитання про проведення реформ в лоні УПЦ МП, які започаткував Блаженнійший Митрополит після хвороби, архімандрит Лонгин пояснив, що ці реформи, перш за все, стосуються організації здійснення керівництва церквою на різних ділянках її служіння та реорганізації Синодальних відділів, які відповідають за різні напрямки роботи церкви. Окрім цього, відбулося ділення ряду єпархій. Це робиться у зв’язку з тим, що дуже великі площі важко повноцінно контролювати: «У нас були такі парафії, де багато років жодного разу не бував єпископ і не через те, що він не цікавився ними, а через те, що він просто не встигає. В багатьох єпархіях з’явилися молоді єпископи. Це теж певний етап життя церкви, коли старійшини дають дорогу молодим. В цілому робота стала більш активною, отримала більше молодих сил», – зауважив архімандрит.

Підбиваючи підсумки, архімандрит Лонгин додав: «Блаженніший Митрополит Володимир, будучи сьогодні фізично немічною людиною, при всьому цьому являє силу свого духу».

IMG 0448На завершення конференції Костянтин Шаповалов поділився планами СХПУ на майбутнє. Він зазначив, що у наступному році Спілка має намір започаткувати номінацію «Краща християнська книга року». Положення про цю нагороду ще не розроблено повністю, але вже відомо, що такою може стати лише книга вітчизняного автора. ЇЇ будуть визначати видавництва та СХПУ. Одними з критеріїв буде якість (обкладинка, текст, дизайн), наклад видання, духовний рівень, відгуки читачів та спеціалістів, а також ствердження істинних біблійних принципів.

Також СХПУ започаткує номінацію «Краще християнське видавництво року». Серед критеріїв: кількість виданої літератури, вплив та робота на літературному ринку в межах усієї держави, участь у ярмарках, фестивалях, у тому числі міжнародних, популяризація книг вітчизняного автора, а також молодого автора та інвестиції в національного автора.