Костянтин Шаповалов про розвиток об’єднуючого руху християн Українського Євангелічного Альянсу

Підбиваючи підсумки роботи І З’їзду Українського Євангелічного Альянсу(УЄА), Генеральний секретар Альянсу, голова СХПУ, пастор і письменник Костянтин ШАПОВАЛОВ поділився своїми планами та розповів про перспективи Альянсу в Україні.

- Які обов’язки включає посада генсекретаря Українського Євангелічного Альянсу?

- Основні обов’язки такі ж, як і в національних Альянсах інших країн світу, як це склалося історично з часу започаткування Євангелічного Альянсу в 1846 році. Генеральний секретар фактично несе основні керівні функції, розробляє бачення, плани на майбутнє, до його функцій входить проведення конференцій, з’їздів, порядок денний, запрошення проповідуючих,– все це робить генеральний секретар. Голова виконує більш представницькі функції.

- Якими будуть Ваші перші кроки?

- У планах - поїхати на Міжнародну конференцію в Німеччину. Хотілося б, щоб команда з України налічувала не 5 осіб, як це було в минулому році, а хоча б 10-15, і щоб серед них були єпископи, голови об’єднань християнських церков, щоб вони на власні очі побачили, як проходить конференція Євангелічного Альянсу в Німеччині, як реагує Європа, телебачення.

- Світовий Євангелічний Альянс – авторитетна і впливова організація з 160-річним досвідом. З нею рахуються як політики, так і багато інших організацій. Яка ситуація в Україні?

- Альянс в Україні – це молода організація. Їй два роки. Більшість служителів і голів християнських конфесій ще не знають, що це за рух. Я буду зустрічатися з головами християнських конфесій, перш за все, мова йде про православних, католиків, п’ятдесятників, баптистів, адвентистів сьомого дня. Буду доносити і роз’яснювати їм інформацію про Євангелічний Альянс. Я хотів бачити у ньому представників усіх християнських конфесій і деномінацій.

- Як можна використати авторитет Альянсу в Україні?

- Авторитет Альянсу в Україні ще потрібно стверджувати. А використати його можна в різних напрямках, включаючи свободу релігії, свободу совісті. Євангелічний Альянс досить ефективно впливає на вирішення таких проблем у пострадянських державах, як це, наприклад, було в Киргизстані, Казахстані.

- Які перспективи Альянсу Ви бачите в Україні?

- Основне бачення Світового Євангелічний Альянсу – це об’єднання всіх християнських конфесій та напрямків. У цьому є велика потреба в українському християнстві. Я бачу великі перспективи такого об’єднання, перспективи для людей та світу. Коли люди будуть бачити любов між нами, вони визнають нас учнями Христа,– так написано у Святому Письмі. Якщо люди будуть бачити єдність між нами, вони швидше приходитимуть до церкви.

- Хто може приєднатися до УЄА і які плюси це дає?

- В Альянс можуть входити як окремі церкви, так й об’єднання християнських церков, організації, місії, громадські об’єднання. Приєднання до руху дає впливовість, авторитет, можливість спілкування в середині країни і за її межами з представниками міжнародних організацій, які мають відношення до Європейського та Всесвітнього Альянсу. Спочатку я хотів би розвинути співпрацю з Російським Євангелічним Альянсом, який був створений у 2003 році. Кожного року в Москві проходять масштабні конференції. Ми були запрошені цього року, проте дата проведення збіглася з І З’їздом УЄА. Такі зустрічі дають дуже великі можливості знайомства з багатьма служителями різних країн, різних напрямків.

- Які у Вас плани стосовно залучення спонсорської підтримки?

- Я не можу цього планувати, тому що Україна – специфічна держава, і українські бізнесмени – специфічні. Їм дуже важко відривати фінанси від себе. Тому навіть не знаю, які в нас будуть стосунки. Але є ще один напрямок, який би я хотів розвинути на прикладі Німецького Альянсу: запрошувати на з’їзди і конференції відомих людей, артистів, політиків, що стоять на християнських засадах. Це Оксана Білозір, Святослав Вакарчук… Було б дуже цікаво, щоб у наших з’їздах брали участь такі впливові і знакові в Україні люди.