У Києві визначили переможця номінації «Пісня року в українському християнстві»

IMG 1720 small30 квітня в Києві відбувся гала-концерт «Пісні року в українському християнстві-2016», який проходив в Українському домі.

П'ятий рік поспіль християнські групи і виконавці з усієї України зібрались разом, щоб визначити кращу авторську пісню року. У цьому році фестиваль був приурочений до святкування 500-річчя Реформації і в ньому взяли участь гурти та виконавці, різноманітні за музичним стилем і, звичайно ж, виконанням. Був тут і рок з елементами класики та етно, електронна музика, естрада з домішкою джазу і навіть, бумбокс. І представляли всі ці стилі в цьому році Анастасія Мартиненко, групи «Під небом», «Манна», Дмитро Кондрашов з групою J-Peoplе, Skeemans Worship, знайомі глядачам за торішнім конкурсом група «Територія світла» і оригінальний Sarat Kiso.

Не обійшлося в цьому році без нововведень. На концерті поза конкурсною програмою виступали також групи прославлення християнських церков. Піонерами стали 2 групи - група прославлення церкви «Спасіння» під назвою «Real life» і одноіменна група прославлення церкви «Ранкова Зірка».

Судили фіналістів «Пісні року» в цьому році український продюсер і кліпмейкер Віктор Скуратовський, лідер групи «Номер 482» - Віталій Кириченко, дипломант «Нової хвилі» - В'ячеслав Рибіков, відомі християнські виконавці Роман Ващук і Наталія Гінкул, диякон, журналіст, радіоведучий і музикант Роман Коляда.

Відкрила концерт група прославлення «Real life» церкви «Спасіння», яка своїм запальним виступом буквально задала тон всьому концерту. Зал співав і славив Бога стоячи. Не поступилася їй у своїй харизмі та енергійності група «Skeemans Worship», яка перекладається, як молоді леви прославляння. Так воно і було ...

Цілу баладу за участі такого незвичайного для християнської музики інструменту, як бандура, виконала група «Під небом». Група прославлення церкви «Ранкова Зірка», за словами одного з членів журі, Наталії Гінкул, представила, по суті, рок оперу у своєму виконанні. «Вам треба ставити мюзікли!» - зробила вона висновок. До речі, Наталя попрацювала найбільше за інших членні журі і «пройшлася» по всім групам і виконавцям, відзначаючи особливості, родзинки, ну і, звичайно ж, недоліки (куди ж без них) кожного.

Вона відмітила виступ молодої виконавиці Анастасії Мартиненко, для якої це був фактично, дебют на великій сцені, групи «Територія світла», а також виступ Дмитра Кондрашова з групою J-Peoplе. Ну і, звичайно ж, не оминула своєю увагою стильне і легко-жартівливе виконання в стилі бумбокс Sarat Kiso.

Переможцем цього року стала молода команда з Тернополя «Манна» з піснею «Знаєш, я Тебе чекаю». Вона зібралася разом буквально кілька місяців тому і, тим не менш, змогла підкорити серця не тільки глядачів, а й більшості членів журі.

Нагороду та дипломи переможцям і всім фіналістам конкурсу вручив генеральний секретар Національного Українського Євангелічного Альянсу Костянтин Шаповалов.

Нагадаємо, що Фестиваль «Пісня року» надає християнським музикантам і виконавцям майданчик для обміну досвідом, для підтримки талановитих груп і виконавців, для розвитку музичної християнської культури і музичного виконання, а також для об'єднання християн різних конфесій і деномінацій.