Мистецтво - на підтримку інвалідів війни, Збройних сил Укриїни, учасників АТО і бойових дій

aukcionУ Києві 12 липня 2016 р. відбувся благодійний аукціон живопису, кошти від якого будуть спрямовані на підтримку інвалідів війни, Збройних сил України, учасників АТО і бойових дій.

Благодійний аукціон під назвою «Літній арт-вернісаж» пройшов у центрі столиці в Музеї історії Києва. На торги було виставлено понад 100 робіт: колекційні картини, живопис в стилі соц-арт, а також роботи сучасних українських художників. Серед них твори народних художників України Віктора Корольчука, Олександра Музики, Віктора Шаталіна, Матвія Когана-Шаца, Михайла Кокіна, Петра Басанця, Віктора Єфименка та Валерія Франчука, а також заслужених художників України Андрія Яланського, Віктора Севастьянова, Петра Сулименка та Аркадія Стрєлова.

Унікальні роботи, багато з яких були написані півстоліття тому, виставлялися на продаж за цінами доступними для простого покупця. Організатори аукціону зробили все можливе, щоб участь в аукціоні змогли взяти не тільки колекціонери та поціновувачі живопису, а й прості громадяни.

«Учасникам аукціону випала унікальна можливість допомогти тим, хто зі зброєю в руках захищав нашу з вами безпеку і, в той же час, придбати за досить низькими цінами живопис музейного рівня, - зазначив один з організаторів аукціону, голова ВГО «Спілка християнських письменників України», член професійної Спілки художників, автор популярної книги «Як навчитися любити, цінувати і відрізняти професійний живопис від аматорського», Костянтин Шаповалов.

Нагадаємо, що виставка-аукціон пройшла за ініціативи комітетів з питань культури, моралі і духовності громадських рад при КМДА та Міністерстві оборони України, Всеукраїнської громадської організації "Спілка християнських письменників України" і Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил, учасників АТО і бойових дій.

Підтримати аукціон прийшла директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, яка звернулася з привітанням до учасників та організаторів аукціону, а також заступник генерального директора Музею історії Києва Тетяна Костенко, яка побажала аукціону успіху в досягненні його благородної мети.

Організатори підготували для гостей музичну програму. Лунала музика у виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Наталії Коляди (скрипка), Костянтина Повода (віолончель), Дмитра Півненка (фортепіано), а також композитора, автора пісень Олега Кирилкова.

Серед гостей та учасників аукціону були відомі особистості, депутати ВР України, а також художники, серед яких Лауреат Шевченківської премії, народний художник України Валерій Франчук. В ході аукціону твори відомих митців знайшли своїх власників та допомогли нашим військовим.

Сюжет телеканала RTI

Сюжет телеканала ПравдаТУТ

Фото з події

Олександр Маматов -  голова Спілки інвалідів війни, ЗСУ, АТО та бойових дій

 

Валерій Франчук, народний художник України

 

Виступ Олега Кірілкова

 

Костянтин Шаповалов, голова СХПУ

 

Діана Попова, голова Департаменту культури КМДА

 

Камерний ансамбль «Київські солісти»

 

Костянтин Шаповалов, голова СХПУ

 

Лариса Котлякова, голова комітету з питань культури, моралі, духовності та збереження історичної спадщини ГР при КМДА

 

Валерій Франчук, народний художник України

 

Тетяна Костенко, заступник генерального директора Музею історії Києва